שכחת את הפרטים?

תשובה: קיימות שתי שיטות להורדת נקודות חלודה מפח הרכב (ג'ינג'ים):
• על ידי "פלסטלינה" – ספוגית רכה שעשויה מחומר כימי מיוחד ובעזרתה משפשפים את פח הרכב בעזרת מים וסבון ולאחר מכן עושים לרכב ווקס.
• על ידי שימוש בחומרים כימים נוזלים מקצועיים עם שילוב נייר ליטוש עדין.

תשובה: שכבת הגנה לצבע הרכב מפני פגיעות מזג אויר (שמש, גשם) , והגנה מפני זיהום סביבתי. בנוסף ווקס מקנה לצבע הרכב מראה מבריק.

תשובה: מומלץ לעשות פוליש לרכב אחת לשישה חודשים ,וכאשר צבע הרכב דהה או כאשר כתוצאה מזיהום סביבתי נוצרו פגיעות בצבע רכב כדוגמת קווים ,שריטות, כתמים וכו'.

תשובה: רצוי לבצע שטיפה לרכב אחת לשבוע ולכסות את הרכב בחנייה בכיסוי מתאים במשך היום , ולבצע פוליש ווקס אחת לשישה חודשים.

תשובה : במידה והשריטות לא עמוקות ולא עברו את שכבת צבע הבסיס ניתן להעלים את השריטות על ידי ליטוש המקום וביצוע פוליש.

תשובה: במדינות חמות כאשר השמש יוקדת במרבית ימות השנה מומלץ גוונים בהירים, אך במידה ורכשת רכב בצבע כהה מומלץ לשמור על הניקוי החיצוני שלו אחת לשבוע.

תשובה:
• במקרה הקל: על ידי שימוש בספרי סיליקון על בסיס מים.
• במקרה הקשה: יש לבצע עבודה מקצועית של שפשוש הדשבורד וצביעה עדינה מיוחדת.

תשובה: כן, קיימת ערכה מקצועית אשר בעזרתה ניתן לתקן חורים בריפוד הרכב , חורים בגודל חור סיגריה ודומה לזה. ניתן לתקן באופן מדויק (מירקם,צבע וכו')

תשובה: האבק ביחד עם לחות יוצר מעין שכבת אבנית על פח הרכב כמו כן גרגירי האבק והחול יוצרים מעין נייר לטש הנמצא תמידית על הרכב ויוצר שריטות בצבע הרכב , ואבק לאורך זמן מגדיל את האפקט שנוצר מקרני השמש לדהיית הצבע ברכב.

תשובה:
• פוליש - הינו חומר כימי שאתו עושים מעין "פילניג" לצבע הרכב ומוריד שכבה עדינה משכבות הצבע וכך ניתן לחדש את צבע הרכב ולהוריד שריטות.
• וקס - הינו חומר הכימי הדומה ל"קרם הגנה" לצבע הרכב מפני נזקי שמש וגשם ומחזיר ברק.

תשובה: נכון היה לחשוב כך בעבר כאשר המברשות היו עשויות מפלסטיק. נכון להיום המברשות עשויות מבד מיוחד אשר אמור למנוע את השריטות על הצבע ובעצם "ללטף" ולסבן את הרכב. כול עוד שומרים על מברשות נקיות.

תשובה: זהו חומר כימי רך המיועד לעבודה עם סבון ומים על צבע הרכב, הוא מוריד גרירי אבק הדבוקים לצבע מנקה כתמי חלודה , כתמי אבק מחלונות הרכב ולעיתים יכול לתת תוצאה זהה לפוליש.

תשובה: במים בסבון עם מעט מלחים.

תשובה: באקלים הישראלי מומלץ לשטוף את הרכב אחת לשבוע.

תשובה: כן ישנה אפשרות לחדש גלגלי מגנזיום על ידי שימוש בחומר חומצי מיוחד תוך כדי שטיפה במים כדי להסיר את הפסולת של הבלמים או הזיהום הסביבתי שהצטברה. בנוסף ניתן לצבוע מחדש את הגלגלי המגנזיום.

תשובה: מומלץ לכסות את הרכב במידה ומתאפשר כדי למנוע פגיעה מהשמש, מאבק ולחות, מזיהום סביבתי.

תשובה: בוודאי! החומציות של לשלשלת הציפורים פוגעת בצבע הרכב ויוצרת צריבות בפח הרכב.

תשובה: כן, ניתן לבצע שלייפ - מעין פילניג לרכב אשר בו מורידים שכבה עדינה של צבע בגודל של מיקרונים מהשכבה העליונה של צבע הרכב ולאחר מכן לבצע פוליש ווקס על מנת להחזיר ברק ושכבת הגנה.

תשובה: יש את הדרך הפשוטה על ידי שימוש במים סבון ומברשת וישנה דרך מקצועית של ניקוי בעזרת שואב קיטור עם מים חמים וסבון מיוחד.

תשובה: בעזרת טינר עדין (לא חזק) אשר לא פוגע בצבע הרכב.

למעלה